Członkowie MSM

Prezes Zarządu
Krystyna Błocka-Sowińska

Absolwentka UW – Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji.
Ukończyła studia podyplomowe – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Administracji i Zarządzania w Warszawie.

Doświadczony menedżer, ponad 20 lat w branży B2B. Od 10 lat w branży szkoleniowej. Była dyrektorem sprzedaży w firmach szkoleniowo- doradczych: DOOR Group SA, Franklin Covey, Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o. o.

Konsultant PEPWORLDWIDE POLSKA. W oparciu program PEP ® (Personal Effciency Program), uczy jak efektywne organizować i planować swoja pracę. Wspiera firmy, w zakresie rozwoju przywództwa, komunikacji, zarządzania zespołami, zarządzania poprzez wartości.

MentorWspółzałożycielka i prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów, współtwórca pierwszych studiów podyplomowych z mentoringu. Obszary eksperckie w mentoringu to rozwój osobisty, zarządzanie, komunikacja, sprzedaż.

Zainteresowania: człowiek i jego rozwój, podróże – poznawanie nowych kultur.

Motto życiowe: Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i uczciwie

Wiceprezes
Anna Block

Współzałożycielka i wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów.
Od 1997 roku na stale mieszka w Niemczech. Od 2000 roku pracuje jako autorka, ekspert i koordynator międzynarodowych programów edukacyjnych.

Doradza sektorowi publicznemu i prywatnym instytucjom szkoleniowym w Niemczech i w Polsce.

Konsultant miedzy innymi niemieckiej grupy szkoleniowo-doradczej Grone-Schule, dla której koordynowała przedakcesyjne projekty Phare 2001 i 2002 w Polsce i transfer know how (celem projektów była między innymi modernizacja systemu szkolnictwa zawodowego w regionach).

Przygotowuje koncepcje ponadnarodowych nowatorskich form i metod edukacji zawodowej, opierające się na systemie dualnym.

Ekspert projektów Erasmus+. Wykładowca akademicki.

Z powołania mentorka, z zawodu pedagog, z zamiłowania specjalistka medycyny naturalnej.

Wiceprezes
Adrianna Połczyńska

Psycholog, trener, coach mentorka
i konsultantka.

Dyrektor HR z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w różnorodnych obszarach zarządzania zasobami ludzkimi.

Posiada doświadczenie w kreowaniu i wdrażaniu systemów HR wspierających zarządzanie pracownikami m.in. modele kompetencyjne, ścieżki karier, systemy ocen, systemy rekrutacyjne, realizacja indywidualnych i zespołowych programów coachingowych.

Zdobyła doświadczenie w opracowywaniu i realizowaniu programów szkoleniowych dla pracowników różnorodnych branż i szczebli m.in. zarządzanie zespołem, zarządzanie projektem, zarządzanie czasem, treningi dla trenerów, metodyka AC/DC.

Diagnozuje i wzmacnia zespoły zarządzające.

Wiceprezes

Dorota Wołodkiewicz

Mentor biznesowy, menadżer z ponad 15 letnim doświadczeniem w korporacjach i firmach. Podejmuje się wdrażania zmian, upraszczając procesy biznesowe. Miękko HR-owo podchodząca do ludzi, konkretnie i rzeczowo do wyzwań.

Jako mentor specjalizuje się w rozwoju umiejętności biznesowych.

Pracuję efektywną metodą, jeden na jeden, oferując relacyjność i poufność informacji. Najczęściej wspiera Klientów w skutecznym planowaniu procesów biznesowych, doborze pracowników, monitorowaniu stopnia realizacji, efektywnych spotkaniach zespołu, prowadzeniu mikro szkoleń. Dzieli się doświadczeniami zdobytymi w pracy ze 101 klientami z sektora MŚP, których wspierała w budowaniu firm.

Praktykuje myślenie wizualne, czaruje flipcharty, dzieli się w sieci notatkami rysunkowymi według autorskiej metody.

Matka założycielka Klubu Kobiet Mówiących Na Głos.

Strona internetowa: Dorota Wołodkiewicz.

Portale społecznościowe: Facebook, Instagram, Linkedin.

Aneta Hellberg

Praktyk z ponad 20 letnim doświadczeniem
na rynku ubezpieczeń korporacyjnych…
Wiedze zdobywała między innymi w : TUK, PTU, GERLING, GENERALI, SIGNAL IDUNA, TU ZDROWIE.

Jako pracownik instytucji finansowych, a od 3 lat – współwłaściciel i prezes spółki brokerskiej TELOMER S.A.

Członek rady nadzorczej MEGA SONIC S.A – spółki notowanej na rynku NewConnect warszawskiej GPW. Członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Współpracowała z firmami audytorskimi w zakresie ocen funkcjonalności ubezpieczeniowych portali sprzedażowych. Współtwórca interaktywnych platform sprzedażowych niestandardowych rozwiązań pro–klienckich, nagrodzonych przez pisma branżowe. Absolwentka socjologii oraz studiów podyplomowych z zakresy negocjacji przy SGH.

Z zamiłowania – szkoleniowiec i wykładowca wiedzy opartej na twardych danych.

Magdalena Kędzia

Trener biznesu, certyfikowany coach indywidualny i grupowy, mentor.
Członek stowarzyszenia MSM. Coach, mentor i trener konsultantów MaxieDISC. Ponad 400 h odbytych sesji mentorskich.

Trener certyfikowany i partner FRIS. Mentor EMCC. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej eMKa Magdalena Kędzia coach trener mentor.

Od wielu lat związana ze sprzedażą produktów finansowych. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji interpersonalnej, sprzedaży, zarządzania i wystąpień publicznych, coachingu i mentoringu. Trener wewnętrzny w ogólnopolskiej instytucji finansowej, gdzie prowadzi szkolenia z zakresu technik sprzedaży, wspiera coachingowo doradców w zakresie rozwoju umiejętności komunikacyjnych, budowania relacji z klientami, a menadżerów w rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania zespołem sprzedażowym.

Współpracowała z takimi firmami jak: mFinanse S.A., Inpost S.A., JOART S.A. i wiele innych.

Portale społecznościowe: Linkedin, Fris.

Marzena Mazur

Wykładowca, trener, coach i doradca.
Projektuje i wdraża systemy HR
(ocena okresowa, zarządzanie talentami, rozwój pracowników itp.).
Od 2011 roku w radiu TOK FM.

W każdą niedzielę prowadzi autorską audycję Strefa Szefa – pierwszą ogólnopolska audycję o zarządzaniu.

Pomysłodawczyni, inspiratorka i Matka Założycielka Klubów Kobiet Mówiących Na Głos.

Olga Rawa–Siarkowska

Psycholog, trener, asesor. Absolwentka Uniwersytetu SWPS.
Ukończyła Szkołę Warsztatu i Treningu Psychologicznego INTRA oraz Akademię Rozwoju Kompetencji Trenerskich.

Uzyskała międzynarodowy certyfikat Asesora w Assessment & Development Center.

Specjalizuje się w pracy nad rozwojem miękkich kompetencji menadżerskich i trenerskich. W ramach własnej działalności współpracuje z polskimi i zagranicznymi firmami.

Od 2006 roku prowadzi zajęcia dla studentów Psychologii, Zarządzania i Politologii oraz studiów podyplomowych Zarzadzania Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. To studenci zainspirowali ją do mentoringu. Od lat wspiera ich w zbieraniu pierwszych pracowniczych doświadczeń.

Pasjonuje ją psychologia społeczna, w szczególności różnice pokoleniowe.

W wolnym czasie chodzi po górach i ćwiczy Tai-Chi.

Agnieszka Staroń

Coach (certyfikat ICC), mentor (Akademia mentora MSM), trener, mediator, facylitator, konsultant z praktycznym doświadczeniem w biznesie.

Właścicielka firmy MAGA Consulting, autorka bloga Przyjazny Coaching.

Ceniona przez klientów, bardzo często po realizacji pierwszego projektu zapraszana jest do dalszej współpracy. Uważnie słucha i przygotowuje propozycje rozwiązań dostosowanych zarówno do potrzeb jak i możliwości swoich Klientów.

Realizuje projekty związane z rozwojem kadr i biznesu dla firm z różnych segmentów rynku. Wcześniej zdobywała doświadczenie „na etacie”, w polskich i międzynarodowych firmach. Obserwuje rynek i rozbudowuje swoje kolejne specjalności zawodowe w sposób pozwalający dostosować koncepcje rozwoju i metody pracy do potrzeb klientów. Obszerna praktyka public relations umożliwia jej włączanie do pracy elementów budowania wizerunku. Pracuje zarówno po polsku jak i po angielsku.

Jako mentor i coach pracuje zarówno z menedżerami (business coaching / executive coaching) jak i z kluczowymi specjalistami firm (business coaching, coaching „on the job”) oraz z osobami prywatnymi (life coaching / career coaching, retirement coaching). Wspiera również w rozwoju kolegów po fachu czyli trenerów z doświadczeniem nieco mniejszym niż jej własne. Dla przyspieszenia i wzmocnienia efektów pracy łączy techniki mentoringowe i coachingowe z doradztwem.

Jako konsultant przyjmuje różne role w projektach realizowanych przez Klientów – od prowadzenia sesji strategicznych poprzez wypracowywanie rozwiązań zarządczych, restrukturyzacyjnych czy komunikacyjnych, po pomoc w przygotowaniu managementu do ważnych wystąpień. Jeśli jest taka potrzeba to pojawiają się tu również działania mediacyjne.

Jako trener prowadzi szkolenia interaktywne, o charakterze warsztatów, których uczestnicy uczą się w oparciu o doświadczenie i niemal samodzielnie wyciągają wnioski (bo trudno się sprzeczać z własnymi pomysłami). Wspiera wdrażanie nowych zachowań, pomagając przy tym w budowaniu konkretnych planów.

Jako facylitator prowadzi sesje, pozwalające wypracować kierunki działań, rozwiązania czy koncepcje biznesowe w sposób, który daje możliwość najlepszego wykorzystania wewnętrznych zasobów i know-how firm oraz ich pracowników.

Popularyzuje wiedzę związaną z biznesem i łączeniem życia zawodowego z osobistym. Od lat współpracuje z mediami (stacje radiowe i telewizyjne, prasa, portale internetowe) jako ekspert. Jest również stałym gościem – ekspertem Klubu Dyrektorów Finansowych Dialog i grupy Dyrektor Na Swoim. Obserwacje poczynione podczas pracy zawodowej skłoniły ją do przetłumaczenia książki poświęconej zarządzaniu (F.Fournies, „DLACZEGO pracownicy NIE ROBIĄ tego co powinni… i co z tym ZROBIĆ”; Wyd. Studio EMKA).

Współpracowała jako mentorka z Fundacją Liderek Biznesu EY, jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów, Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza a także Członkiem Rady Fundacji „SLOWLAJF Fundacja Przeciw Wypaleniu Zawodowemu”. Prowadzi autorskiego bloga poświęconego zagadnieniom rozwoju, motywacji, budowania kariery itp.

www.PrzyjaznyCoaching.pl

Piotr Zagdański

Ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie doradztwa, szkoleń, badań, coachingu i mentoringu.
Praktyk w zakresie Human Resources.

Tworzył i dostarczał rozwiązania HR dla największych Firm na rynku polskim: General Motors, PKOBP, Maspex, Pepsico, Simens, Mercedes, Heinz, DS Smith, HOOP, LUXMED, Amica, TUV, Energis, Agros Nova, Johnson & Johnson, Magma Formpol, Murator, Schiessl, Sabur, BGK . Pracował w firmach DOOR Poland oraz FranklinCovey na stanowiskach: dyrektor działu konsultacji, dyrektor działu badań, dyrektor personalny oraz Inside Poland: prezes zarządu.

Opracował i wdrożył dedykowane rozwiązania HR (strategie HR, procesy rekrutacyjne, modele kompetencyjne, programy rozwojowe, programy podnoszące realizację celów strategicznych).

Stworzył i zarządzał przez ponad 10 lat Działem Badań firmy DOOR Poland, specjalizującym się w: badaniach typu feedback 360 (ponad 3 tys. przygotowanych raportów), diagnozie potrzeb rozwojowych (ponad 500 projektów), ocenie efektywności szkoleń (ponad 50 tys. testów wiedzy i zachowań w ramach projektów współfinasowanych ze środków unijnych).

Autor polskiej wersji nadal obowiązującego podręcznikaOcena efektywności szkoleń” Donalda Kirkpatricka.

Prowadził projekty doradcze dotyczące: optymalizacji funkcjonowania operacyjnego organizacji (zwiększenie zdolności do realizacji strategii firmy, lepsze wykorzystanie potencjału ludzkiego, wdrażanie zdyscyplinowanego podejścia do efektywnego działania zespołu).

Wprowadził na rynek polski, jako pierwszy certyfikowany konsultant i autor adaptacji polskiej, unikatowy program firmy FranklinCovey „4 Disciplines of Execution”, skutecznie podnoszący zdolność organizacji do osiągania strategicznych celów.

Współwłaściciel Pracowni Rozwoju R&Z w Warszawie.

Strona internetowa: Piotr Zagdański.
Portale społecznościowe:  Facebook – Pamiętnik zawodowy Piotra Z.

Anna Maria Zimny Somorowska

Lider nowej generacji, dobrze wykształcony menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem zawodowym w Polsce i za granicą.

Absolwentka studiów doktoranckich SGH w Warszawie 2004-2007, MBA, Uniwersytet Finansów i Zarządzania w Warszawie 2000- 2002, Magister Pedagogiki, WSP Kraków 1988-1993, absolwentka fakultetu dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim 1988-1990.

Posiada wiele udokumentowanych kompetencji; m.in. Business Process Reengenering, NFI 1998, Master Coach 2012, Master TLT 2012 NLP Coaching Institute, Team Coach 2013, Norman Benett Academy.

Aktywnie działająca, z wieloma sukcesami w projektach gospodarczych i społecznych na szczeblu centralnym, regionalnym i lokalnym. Jest inicjatorem i projektantem ponad 100 projektów rozwoju gospodarczego w Polsce, Irlandii i Hiszpanii.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu własnej firmę, w prowadzeniu Funduszu Inwestycyjnego (XIII NFI Fortuna SA,) pracy rzecznika prasowego i dyrektora promocji banku w Europejskim Banku Rozwoju SA, doświadczenia zarządzania spółkami prawa handlowego, pracy w sektorze publicznym (Ministerstwo Edukacji Narodowej UKFIT) oraz pracy dla Jednostek Samorządu Terytorialnego a także zarządzania organizacjami pozarządowymi (NGO).

Przez 9 lat zarządzała jako prezes Polską Agencji Rozwoju Turystyki (PART), była w-ce przewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (PARR), doradcą Prezesa Polskiej Agencji Prasowej (PAP) oraz Prezesa Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych (PAIZ), inicjatorką i twórcą Agencja Rozwoju Gdynia), prezesem organizacji pozarządowych takich jak Stowarzyszenie Mentoringu w Polsce, członkiem wielu rad nadzorczych w sektorze turystyki i inwestycji, członkiem Krajowej Izby Gospodarczej (KIG), członkiem komisji nagrody „Teraz Polska”, inicjatorem i realizatorem polskiej strategii rozwoju turystyki 1999-2017, przedstawicielem 16 regionów (ROT) w konsorcjach turystyki medycznej oraz turystyki kulinarnej przy Polskiej Organizacji Turystycznej.Inicjatorem i realizatorem przez 10 lat Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Gdyni oraz liderem panelu Gospodarka Turystyczna.

Za swoją działalność zawodową i społeczną otrzymała wiele wyróżnień oraz nagród w tym medal Ministra Sportu i Turystyki „Zasłużony dla Turystyki”, medal obywatelski Miasta Gdyni ”Dla tych co śmiało realizują marzenia”. Jest laureatem Wawrzynu Polskiej Akademii Innowacji za innowacje w turystyce oraz Międzynarodowym Ambasadorem Przedsiębiorczości Kobiet.

Obecnie jest partnerem strategicznym Polskiego Klastra Innowacji Medycznych (PIKMED) oraz międzynarodowym menadżerem marki „Firmy Rodzinne” a także CEO w Warszawie, w Wielkiej Brytanii, w Irlandii dla Fundacji Firmy Rodzinne. Równocześnie tworzy własną nową markę „Moda na Polskę”.

Prywatnie jest mamą genialnego syna Jacka oraz szczęśliwą partnerką Markusa FXTD Artist.

Barbara Agata  Sypniewska

Adiunkt w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz tytuł zawodowy magistra psychologii (Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego).

W ramach działalności zawodowej prowadziła wiele lat własną działalność gospodarczą. Zdobyła bogate doświadczenie na stanowiskach doradczych, menedżerskich i specjalistycznych, pracując głównie w działach związanych z human resources (HR) w firmach prywatnych oraz organizacjach administracji publicznej, w szczególności z zakresu ochrony zdrowia. Opracowała i prowadziła wiele projektów szkoleniowych i doradczych.

Założyciel StowarzyszeniaOtwarci na przyszłośćoraz Instytutu Współpracy z Biznesem przy Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Członek Akademickiego Stowarzyszenia Psychologii Ekonomicznej, Instytutu Zarządzania Godnościowego oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów. Koordynator Instytutu Szkoleniowego STABI przy Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania.

Autorka licznych publikacji z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, zarządzania kompetencjami, przedsiębiorczości indywidualnej, rynku pracy, zachowania człowieka w organizacji, przywództwa, motywowania, satysfakcji i zaangażowania pracowników, a także komunikacji w organizacji i konfliktów.

Specjalizacje:
– zarządzanie kapitałem ludzkim (motywowanie, komunikowanie, konflikty, satysfakcja z pracy, kompetencje, pozyskiwanie i rozwój pracowników, coaching i mentoring),
– przywództwo, przedsiębiorczość, zachowania w organizacji, psychologia biznesu.

Jako mentor specjalizuje się w mentoringu akademickim.

Aureliusz Leżeński

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach pracował w Polskiej Akademii Nauk. Ukończył kurs w europejskiej szkole biznesu INSEAD pod Paryżem.

W latach 1998-2004 był menedżerem ds. szkoleń i rozwoju zasobów ludzkich w firmie EMPIK. Pracował w Janssen Cilag gdzie zajmował się rozwojem coachingu sprzedażowego i projektami HRowymi. Był konsultantem HR dla McCann Ericcson, Generali, BLstream Group.

Obecnie jest wykładowcą na studiach podyplomowych prowadzonych przez SWPS i Laboratorium Psychoedukacji na temat coachingu oraz prowadzi zajęcia na kursach MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Jest certyfikowanym coachem TCI (Team Coaching International) oraz ICC(International Coaching Community). Ukończył kurs Executive and Corporate coach Diploma w Oxfordzie oraz Praktyk i Master of NLP. Prowadzi kursy coachingowe (CFC,PCD) w ramach brytyjskiej szkoły Noble Manhattan Coaching gdzie zajmuje stanowisko dyrektora ds. programowych.

Edukator i innowator społeczny – członek międzynarodowego stowarzyszenia ASHOKA Innovators for the Public. Założyciel i w okresie 10 lat dyrektor 2 Liceum Społecznego w Warszawie. Prezes i zalożyciel Fundacji Robinson Crusoe od 12 lat zajmującej się usamodzielnianiem młodzieży z pieczy zastępczej. Prowadzi warsztaty na temat CSR dla organizacji biznesowych oraz procesy team coachingowe dla biznesu i NGO. W ramach działań doradczych dla biznesu Aureliusz prowadzi projekty doradcze i rozwojowe z zakresu HR (ścieżki karier, zarządzanie zmianami, systemy ocen, profile kompetencyjne, systemy mentorskie, strategia CSR). Wdrażał mentoring w Coca Cola, Liberty, Aviva.

Stworzył własny model wdrożenia coachingu sprzedażowego zarówno w sprzedaży bezpośredniej jak i w telefonicznej obsłudze klienta. Wdrażał i superwizowal coaching handlowy między innymi w BP Castrol, Liberty Direct, Celegne, Vetoquinol, Sony. Prowadził projekty z zakresu executive coaching dla kadry menedżerskiej i członków zarządu między innymi: Universal McCann Poland, Lafarge, Learning Systems Poland, Bestseller, Generali, Mediaage, TP SA, Skoda, Go Sport, Pariba, Volksvagen Polska,
Makro, Geronimo.

Małgorzata Baran

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od 2012 roku Prorektor ds. Rozwoju Strategicznego Collegium Civitas w Warszawie, jednocześnie koordynator Centrum Analiz Strategicznych i zarządzająca projektami rozwojowymi na uczelni (od 2009 roku). Wcześniej Dyrektor Agencji Rozwoju Regionalnego, Kierownik Regionalnej Instytucji Finansującej.

Autorka ok. 40 publikacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, różnorodnością, mentoringu biznesowego, zarządzania projektami i innowacyjności przedsiębiorstw. Wybrane publikacje: „Model of Organizational Readiness to Implement Mentoring” (2016), „Profil kompetencyjny profesjonalnego mentora” (2015), „The Mentor’s Role Within the Company” (2016), „Rola kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwie” (2014), „Intermentoring w małej firmie” (2013), „Korzyści współpracy przedsiębiorstw działających w ramach klastrów” (2011), „Innowacje popytowe, czyli jak tworzy się współczesne innowacje” (2012); „Rola innowacji społecznych w polskich uczelniach” (2016);

Od ponad 11 lat akredytowany trener funduszy europejskich, doświadczony menedżer zespołów projektowych, ekspert oceniający projekty. Współautorka wielu projektów edukacyjnych, szkoleniowych i innowacyjnych dofinansowanych z funduszy unijnych o łącznym budżecie pond 60 mln zł.

Kierownik wielu projektów badawczych, miedzy innymi: Uwarunkowania wdrażania mentoringu w przedsiębiorstwach (2016-2017), Mentoring jako narzędzie zarządzania wiekiem w przedsiębiorstwach (2015-2016), Kompleksowe podejście do zarządzania wiekiem w przedsiębiorstwach (2014), Intermentoring w małej firmie (2012-2013).

Wieloletni wykładowca akademicki, trener kursów i szkoleń, w tym e-learningowych w tematyce zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania strategicznego, ZZL, mentoringu, metodyki zarządzania projektami, pozyskiwania dotacji UE; współautor programu studiów kierunku Zarządzanie i kierownik tego kierunku w Collegium Civitas.

Teresa Pawłowska

Absolwentka WSP w Kielcach, (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego) Wydział Pedagogiczny, kierunek humanistyczny.
Otwarta na wyzwania, pozytywnie nastawiona do życia.

Mentor – członek, współzałożyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów. Certyfikat ukończenia Akademii Mentora. Obszary eksperckie mentoringu, które są jej pasją, to rozwój osobisty, radzenie sobie w trudnych sytuacjach życiowych, mentoring społeczny (czerpać z przeszłości, by budować przyszłość, senior –mentorem, integracja międzypokoleniowa; ukazywanie młodzieży różnorodnych możliwości rozwoju, pomoc w przygotowaniu do samodzielnego życia, mentoring dla usamodzielnianych z pieczy zastępczej, tzw. wsparcie dedykowane).

Lion – Członek Lions Club Warszawa Centrum, Okręg 121 Polska, Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, największej na świecie organizacji humanitarnej. Misją LCI jest budowanie więzi społecznych opartych na tolerancji, odpowiedzialności i zrozumieniu dla potrzeb innych ludzi. Celem Stowarzyszenia jest szerzenie postaw prospołecznych, uczciwości życiowej, pomoc w wychowaniu, edukacji i wychodzeniu z patologii społecznych. Wspieranie uzdolnionych dzieci i młodzieży w starcie w dorosłe życie. Jedną z zasad etycznych LC jest umiarkowanie w krytyce, a hojność w pochwałach – tak, by budować , a nie niszczyć. Nasze motto : We Serve – Służymy

Ukończone kursy: Mobbing i dyskryminacja w miejscu pracy. / Certyfikat.
Trener – szkoleniowiec. / Zaświadczenie MEN nr/2016.

Zainteresowania: Ciekawa ludzi i świata.

Jej motto Dobrzy ludzie są szczęśliwi(Sokrates) a także: „Samemu łatwo jest upaść, ale żeby wstać, potrzeba przyjaznych rąk” (przysłowie żydowskie) Prywatnie – Szczęśliwa mama dorosłych już dzieci , Ani i Piotrka.

Barbara Bassa

Jest trenerem, coachem, mentorem, doradcą z zakresu rozwoju przywództwa i zarządzania.
Jej programy zostały nominowane w UK do nagrody Excellence Awards 2016 za najlepszą strategię zarządzania telnetem w przedsiębiorstwach.

Akademia Wyższej Edukacji (The Higher Education Academy) przyznała jej tytuł Senior Fellow za zasługi w krzewieniu i podnoszeniu poziomu edukacji na Uniwersytecie Sheffield. Barbara jest akredytowanym trenerem Fierce Conversations (efektywna komunikacja dla liderów), zrzeszonym członkiem CIPD (Charted Institute of Personnel and Development), aktywnym członkiem EMCC i Sheffield Coaching Exchange.

Barbara przeprowadziła ponad 4000 sesji mentoringowych i coachingowych dla kientów prywatnych i instytucjonalnych. Zaprojektowała i wdrożyła innowacyjne projekty mentoringowe, między innymi z zakresu: mentoringu manadżerskiego, akademickiego, wspierającego rozwój zawodowy kobiet i osób niepełnosprawnych.

Barbara współpracowała z dużymi organizacjami w Polsce i za granicą. Pracowała jako konsultant biznesowy i zastępca dyrektora marketingu w międzynarodowych korporacjach w Polsce. W 2007 roku przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, gdzie od 10 lat projektuje i wdraża rozwiązania rozwojowe dla przedsiębiorstw z sektora publicznego i prywatnego, a w szczególności projekty mentoringowe i coachingowe.

Od 2014 jest związana z Uniwersytetem w Sheffield (lansującym się w czołówce najlepszych światowych instytucji), gdzie wdraża i projektuje programy rozwoju przywództwa i zarządzania dla kadry wyższego szczebla oraz wdraża programy mentoringowe dla pracowników i studentów.

Barbara ukończyła studia magisterskie na kierunku Biznes i Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim, studia magisterskie z mentoringu i coachingu w Sheffield Business School, podyplomowe studia z Komunikacji Społecznej i PR oraz studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Od 16 lat studiuje różne systemy filozoficzne i szuka ich praktycznych zastosowań w podnoszeniu efektywności mentoringu. Jest akredytowanym nauczycielem jogi i medytacji.