Wydarzenia

W roku 2019:

Życzymy zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
Suto zastawionych stołów, dużo wody w poniedziałek, bogatego zająca i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny.

happy easter

Zainteresowanie mentoringiem nie słabnie a wręcz przeciwnie cieszy się on rosnącym zainteresowaniem.

❓ Czy mentoring jest tylko jedną z wielu metod, które zostały „wylansowane”?
❓ Na czym polega jego fenomen ?
❓ Co takiego w nim jest, że stał się modny, że tak wiele się o nim mówi. Jest tylko chwilowym trendem czy metodą rozwojową, nad która warto się pochylić i wdrożyć w organizacji.
❓ Czy każda organizacja jest gotowa na wdrożenie mentoringu?
❓ Jakie czynniki powinna spełnić organizacja, jeśli chce skorzystać z tej metody?
❓ Czy każde wdrożenie kończy się sukcesem?
❓ Jakie są kryteria sukcesu i porażek wdrożeń?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania będzie można uzyskać podczas spotkania z Krystyna Błocka-Sowińska Prezesem Międzynarodowe Stowarzyszenie Mentorów

Collegium Civitas pl. Defilad 1 piętro XII sala 1222

Zapisy https://www.facebook.com/events/395274814383256/

Jeśli ktoś z was ma ochotę na wiosnę obudzić swoją kreatywność i zabrać się za pisanie książki – Edyta Niewińska zapraszam na 7 dni pisarskiej INSPIRACJI

Polećcie proszę swoim znajomym i udostępniajcie!
Taka gratka nie zdarza się często – dzielę się wiedzą, doświadczeniem i poradami, które po prostu działają!

https://www.subscribepage.com/inspiracja?fbclid=IwAR0VBbV6clYGObgWVXhEZqAOk-mMdWVJtDj58VDuY7Z-kwIWWgPFS618QSI

W roku 2018:

7 grudnia miało miejsce spotkanie warsztatowe o pożytkach z pisania, które poprowadziła Krystyna Błocka-Sowińska a co było w programie, część wykładowa prowadzona przez Edyta Niewińska / pisarka, autorka trzech powieści „Kosowo”, „Levante” i „Pod powierzchnią” oraz mentorkę literacką opowiedziała o urokach życia w Andaluzji i jej magicznych zakątkach, przekonała Nas o tym, że warto pisać – nie tylko dla siebie samego, ale też dla swojego biznesu. Było o radzeniu sobie z obiekcjami, jak zwalczyć przeciwności i blokady pisarskie oraz jak wytrwać do końca.

Spotkanie zakończyliśmy pytaniami do pisarki oraz rozmowami kuluarowymi.

O naszej prelegentce; Edyta Niewińska / pisarka, socjolog sztuki, trenerka międzynarodowych organizacji pozarządowych w zakresie praw człowieka. Na stałe mieszka w Andaluzji. Ćwiczy jogę, chodzi po górach, uczy pisania i prowadzi podcast.

Jej debiutancka powieść „Kosowo” (Mademesis, 2012) została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytykę, zyskując miano portretu własnego współczesnych trzydziestolatków. Opowiadanie „One night stand” opublikowane w tomie „Bookopen. Bo po trzydziestce wiele się zmienia” (Nowy Świat, 2013) ugruntowało jej pozycję jako autorki psychologicznych opowieści pełnych prostych, tnących głęboko jak skalpel zdań. Kolejna książka „Levante” (BookFlow, 2015) przyniosła pisarce popularność jako specjalistce od trudnych tematów. Związki międzyludzkie, seksualność, trudne wybory życiowe, lęki trzydziestolatków, poszukiwanie siebie, własnej tożsamości i utraconego czasu – wyzwania pokolenia po transformacji Niewińska opisuje z odwagą i bezkompromisowo.

http://edytaniewinska.com/

Nagranie, w którym mówię otwarcie dlaczego zdecydowałam się opowiedzieć swoją własną historię w powieści: https://youtu.be/4kKDG5AC-_s

Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w tworzeniu forum wymiany poglądów, wiedzy oraz doświadczeń w zakresie nowych trendów w zarządzaniu kapitałem ludzkim – w trakcie II edycji konferencji naukowej „Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu”.

Spotkanie ma służyć przede wszystkim budowaniu kontaktów i współpracy między środowiskiem naukowym i praktykami specjalizującymi się w problematyce HRM.

Czy dalszy rozwój w obranych przez organizacje kierunkach będzie możliwy? Czego nadal potrzebujemy? Które z elementów i praktyk HRM w przeszłości okazały się skuteczne, a które zawiodły i dlaczego? Jakie nowe działania są oczekiwane?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście.
Reprezentanci świata nauki przedstawią wyniki własnych badań i przekażą rekomendacje. Praktycy ze świata gospodarki zaprezentują zaś tematy, nad którym aktualnie pracują, a także problemy wymagające rozwiązania.

Więcej informacji, a także formularz zgłoszeniowy można odnaleźć na stronie: www.konferencje.vizja.pl/przyszlosc-hr-2018

Partnerem strategicznym konferencji jest marka Pracuj.pl.

O tym, że mentoring przeżywa renesans, rozmawia w Radiu TOK FM Marzena Mazur z Kaliną Grelą i Robertem Łężakiem.

Posłuchaj – tutaj.

Konferencja SUPER M to wyjątkowa okazja spotkania z najwyższej klasy specjalistami mentoringu w Polsce i na świecie. Gościem specjalnym jest prof. David Clutterbuck, guru mentoringu i jego niestrudzony promotor, współzałożyciel i Ambasador Specjalny European Mentoring and Coaching Council.

Konferencja ma charakter jubileuszowy – EMCC obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia.

Zaprezentujemy mentoring jako uniwersalne narzędzie rozwoju osobistego i organizacyjnego w makro i mikro skali, w korporacji i w firmie rodzinnej, w biznesie i w sztuce. Omówimy, jak zapewnić sukces mentoringu. Skupimy się na procesie, przygotowaniu mentora oraz motywacji mentee.

Oferujemy:

 • 3 unikatowe wykłady,
 • panel dyskusyjny,
 • 12 warsztatów do wyboru,
 • 20 prelegentów,
 • 5 sesji networkingowych,
 • 200 uczestników,
 • kiermasz literatury branżowej,
 • konkurs z cennymi nagrodami.

Całość odbędzie się w przyjaznej atmosferze na VII piętrze Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Dogodny dojazd (15 minut z centrum – SKM, autobus, bus z lotniska).

Moderatorem całodniowego wydarzenia będzie Dorota Warakomska. Wykład prof. Clutterbucka bedzie tłumaczony. Mozliwość wykupienia lunchu w hotelu.

* Możliwość wykupienia biletu PREMIUM z uroczystą kolacją z Gościem Specjalnym.
** Dla członków EMCC Poland super korzystne zniżki. Dowiedz się więcej o członkostwie na naszej stronie.
*** Nie wahaj się, zarezerwuj sobie miejsce w cenie START (do 15.09.2017)

20900698_1414777058576163_2248423325158073565_o

BĄDŹ SUPER M!

Super M – czytaj tutaj.

Kolejna edycja Akademii MentoraKolejna edycja Akademii Mentora

Przyjmujemy zgłoszenia na uczestników, drugiej już edycji AKADEMII MENTORA.

Ruszamy w październiku: I moduł 14-15.10  W sumie cztery moduły, pięciu mentorów, 64 godziny interesujących, praktycznych zajęć i warsztatów a wszystko zakończone certyfikatami: Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów; Grone-Schulen Niedersachsen i EMCC.  

Szczegóły na naszej stronie oraz na Facebook – tutaj.

W dniu 6 czerwca 2017 Walne Zebranie członków Stowarzyszenia dokonało zmian w składzie Zarządu MSM. I tak: rezygnację z dotychczasowych stanowisk złożyli: Anna Somorowska oraz Leszek Miłosz (oboje następnie wybrani na członków Komisji Rewizyjnej); na funkcję prezesa Zarządu została wybrana jednomyślnie Krystyna Błocka – Sowińska, dotychczasowa wiceprezes Zarządu; na dwie brakujące funkcje (zebranie postanowiło nie zmieniać liczby członków Zarządu) wybrano Adriannę Połczyńską oraz Romana Lerchera a pełny skład czteroosobowego Zarządu uzupełnia dotychczasowa wiceprezes – Anna Block. Do trzyosobowego składu Komisji Rewizyjnej dokooptowano Anetę Hellberg.

Na pierwszym posiedzeniu Zarządu jednym z najważniejszych zadań było ustalenie planu działania Stowarzyszenia – harmonogram przedsięwzięć do końca bieżącego roku już wkrótce na nowej stronie „Co przed nami…„.

easter-e1427190346683
 
Drodzy Członkowie i Sympatycy
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie przedświąteczne, które odbędzie się 13 kwietnia 2017 r. w naszej siedzibie (Bagatela 10 lok. 6) o godz. 17.30.
 
Zgodnie z tradycją, prosimy o wkład na stół w postaci ciast, owoców, itp.
Prosimy o potwierdzenie obecności tych którzy dotąd się nie zdeklarowali najpóźniej
do wtorku 11.04 na adres e-mailowy lub telefonicznie do Krystyny Błockiej
Gdyby ktoś z Was chciał przyprowadzić potencjalnego kandydata na członka MSM-
 
Zapraszamy.
Zarząd MSM
 
 

Wystartowała Akademia Mentora.
To były dwa dni świetnej pracy, mądrych refleksji, dzielenia się wiedzą. Jakie to budujące być wśród ludzi, którzy mają gotowość „oddania tego co otrzymali”, czują podobnie i dla których etyka, wartości, reputacja, maja znaczenie. Wszyscy doświadczyliśmy, że prawdą jest, że mentoring to relacja, w której zarówno daje się jak i otrzymuje.

Następna edycja Akademii ruszy jesienią.

20170304_152457

 
Międzynarodowe Stowarzyszenie Mentorów zyskało nowego partnera! :-)
Z ogromną przyjemnością informujemy, że odtąd wspierać nas będzie – Akademia Relacji, założona przez Sylwestra Słomskiego.
 
O firmie:
 
Sylwester Słomski twórca Akademii Relacji, od 4 lat prowadzi warsztaty komunikacji międzyludzkiej – Języka Porozumienia dla osób indywidualnych (również dla par), firm, urzędów i organizacji. W szkoleniach wzięło udział ponad 300 osób. Doświadczenie z zakresu NVC – Porozumienie Bez Przemocy czerpał m.in. od: Miki Kashtan, Sarah Peyton, Agnieszka Pietlicka, Anders Hedén Ädel, Jasper Rycker. W ramach Uniwersytetu Warszawskiego Otwartego ukończył oba kursy kompetencji trenerskich Train The Trainer cz. I oraz II – zaawansowane techniki prowadzenia szkoleń z elementami coachingu grupowego. Programy i audycje z Sylwestrem Słomskim ukazały się w TVP, Polskim Radiu, Porozmawiajmy TV, radiu WNET.
 
aw1hz2uwmdiucg5nqdaxrdi5mtm0ljhcqkjcrkyw
sylwester-slomski-akademia-relacji

SZANOWNI PAŃSTWO!

3 marca startujemy z Akademią Mentora!

Wiosenna edycja obejmuje 4 moduły prowadzone przez 5 mentorów. 

Akademia jest w formule otwartej, mamy jeszcze kilka wolnych miejsc! 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, programem merytorycznym oraz do udziału w Akademii.

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować do Pani Krystyny Błockiej : krystynablocka@mentorsassociation.org

oferta_msm_dates-1

oferta_msm_dates_v2-2

oferta_msm_dates-3

oferta_msm_dates-4

oferta_msm_dates-5

Szanowni Członkowie!

W tym roku EMCC International, nasz PARTNER obchodzi 25-lecie istnienia. Pogratulujmy sobie przynależności do tak szacownej, trwale wpisanej w krajobraz branży coachingu i mentoringu organizacji!

EMCC jest jednym z patronów merytorycznych VIII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu org. przez dr Lidię Czarkowską z Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego. Od lat impreza ta – unikatowa w Polsce ze względu m.in. na promowanie coachingu opartego o dowody naukowe i doskonałe materiały pokonferencyjne – gromadzi ekspertów i doświadczonych coachów polskich. W tym roku VIII Konferencja odbędzie się w dn. 17-19.03. w siedzibie uczelni na Jagielońskiej.

Zniżki na konferencję ALK dla członków EMCC są duuuże :-)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji oraz do skorzystania z rabatu.

aw1hz2uwmdeuanbnqdaxrdi3n0jeljbcoda3rdiw

To już trzecie spotkanie szkoleniowe NVC z zasad skutecznego porozumiewania się, które prowadzi Sylwester Słomski. Serdecznie zapraszamy stałych i nowych gości :) 

szkolenie2

W poniedziałek spotykamy się o 17.30 w sali numer 57 przy ul. Pawiej 55 (parter, wejście główne Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania).

Gdyby ktoś z Państwa miał problemy ze znalezieniem sali proszę pytać o spotkanie z Sypniewską.

Do zobaczenia!

attention-7Szanowni Państwo!

Dziś drugie spotkanie szkoleniowe z Sylwestrem Słomskim rozpocznie się chwilę wcześniej.

 

 

Zapraszamy Państwa na godzinę 17.30, ul. Nowy Świat 27 lok.2.

szkolenie

Szanowni Państwo,
pragniemy potwierdzić dzisiejsze, PIERWSZE spotkanie szkoleniowe NVC z zasad skutecznego porozumiewania się z Panem Sylwestrem Słomskim.
 
Zapraszamy Państwa na godzinę 18.00, ul. Nowy Świat 27 lok. 2 (w bramie). 
 

attention-7

UWAGA! Nabór na szkolenie NVC z Sylwestrem Słomskim dalej trwa. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 22 stycznia.

Informujemy, że nastąpiła zmiana terminów, szkolenie rozpocznie się TYDZIEŃ PÓŹNIEJ , 23.01.2017 r.

AKTUALNE TERMINY SPOTKAŃ : 23.01 , 30.01 , 6.02 , 27.02 , 6.03 , 12.03.2017 r.

W roku 2016:

Szanowni Członkowie, 

przedstawiam Państwu program i terminy szkolenia NVC z zasad skutecznego porozumiewania z Panem Sylwestrem Słomskim.

Szkolenia odbędą się w dniach: 

16.01.2017 r, 23.01, 30.01, 6.02, 13.02 i 20.02.2017 r w godzinach 18.00 – 21.00.

Aby potwierdzić swój udział i zarezerwować miejsce na szkoleniu, konieczny jest kontakt e-mail (kblocka@gmail.com lub zuzanna_halabuda@o2.pl) oraz przedpłata w kwocie 50 zł. 

PROGRAM SZKOLENIA

 • korzystanie z Języka Porozumienia NVC – opartego o powszechne potrzeby;
 • umiejętności budowania porozumienia niezależnie od „trudnych” słów rozmówcy
 • umiejętność szczerego wyrażania siebie bez krytykowania i obwiniania drugiej strony;
 • rozpoznawanie pseudouczuć, osądów i żądań i sposobu ich zmiany w Języku Porozumienia 

Omówienie zagadnienia

 • aktywne słuchanie, empatia
 • 4 powszechne błędy w komunikacji, gadzi mózg, 3xF i nawyki
 • Założenia Języka Porozumienia
 • 4 kroki empatycznej komunikacji: obserwacja/ocena, interpretacje, osądy, emocje/pseudouczucia, powszechne potrzeby/strategie, drogi realizacji , prośba/żądanie
 • Sytuacje konfliktowe

MSM jako Członek EMCC (European Mentoring and Coaching Council) otrzymało możliwość wzięcia udziału w dwóch konferencjach EMCC w cenie jednej! Serdecznie zapraszamy Członków Stowarzyszenia do skorzystania z oferty.

 
Oferta ważna do 7 stycznia 2017
nnnnnnnnnnn

 

 
sw-6
Spotkanie Wigilijne zostało przesunięte na styczeń 2017 r. i będzie Spotkaniem Noworocznym dla Członków i Sympatyków. O terminie poinformujemy wkrótce.
 
______________________________________________________________
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów jak i sympatyków na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Bagatela 10 lok.6 Warszawa). Prosimy o potwierdzenie przybycia.

wallpapers201112christmas-gifts-for-kids-wallpaper-moodchristmas

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA!
Świąteczny czas sprawia, że nasze serca otwierają się szerzej na potrzebujących. W ubiegłym roku z inicjatywy Członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów, Pani Teresy Pawłowskiej, także Członka Lions Club Warszawa-Centrum, została zorganizowana zbiórka rzeczy (ubrania, sprzęty domowe, meble) dla ośrodka KARAN. Akcja spotkała się z dużym odzewem i bardzo dziękujemy w imieniu podopiecznych za okazane wsparcie i dary.

W tym roku chcemy wspomóc Dom Małych Dzieci w woj.lubelskim. OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ SPOŁECZNĄ! Potrzebne są środki czystości, kosmetyki dla dzieci, szampony, płyny do kąpieli, nawilżane chusteczki, kremy na odparzenia (sudocrem), pampersy rozmiar 3,4,5, kaszki, herbatki itp. Potrzeby są OGROMNE a dzieciaki są małe. Pomysłodawcą i koordynatorem zbiórki jest Teresa Pawłowska Członek MSM.

Kontakt tel 513 172 582
Zapraszamy i zachęcamy, niech te święta będą radosne dla wszystkich! 

 bez-tytulu
 
Serdecznie zapraszamy Członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów na debatę w ramach projektu e-BRIDGE, w partnerstwie z Międzynarodową Siecią Przedsiębiorczości Kobiet.
28.11.2016 (poniedziałek) o godzinie 15.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej (Krakowskie Przedmieście 66) odbędzie się spotkanie, tematem będą: ,,Nowe technologie komunikacyjne we współpracy międzynarodowej„. Prezentację poprowadzi Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
oraz Międzynarodowa Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.
 
Udział jest bezpłatny.
ZAPRASZAMY!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA MENTORÓW na Walne Zebranie 18 listopada (piątek) na godz. 18.00

(Warszawa Ul. Bagatela 10 lok. 6).

 

Prosimy wszystkich Członków o przybycie oraz przygotowanie propozycji działań na 2017 rok.

hhh


Serdecznie zapraszamy Członków Stowarzyszenia jak również sympatyków na nieodpłatną konferencję podsumowującą projekt e-BRIDGE, która odbędzie się 14 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej – Warszawa, Krakowskie Przedmieście 66.
Rekomendujemy uczestnictwo w tym wydarzeniu, z uwagi na zakres tematyczny, przestrzeń do współpracy jak również tworzenie naszego wizerunku jako aktywnej organizacji.

 
W celu potwierdzenia przybycia, prosimy o bezpłatną rejestrację na stronie ambas.org
__program-spotkania-14-11-laboratorium-innowacjii-we-wspolpracy-miedzynarodowej-2
 
hhh
 
 
Serdecznie zapraszamy Członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów na debatę w ramach projektu e-BRIDGE, w partnerstwie z Międzynarodową Siecią Przedsiębiorczości Kobiet.
09.11.2016 (środa) o godzinie 15.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej (Krakowskie Przedmieście 66) odbędzie się spotkanie, tematem będą: ,,Perspektywy rynku pracy i propozycje dla polityki zagranicznej oraz współpracy rozwojowej”. Prezentację poprowadzi ŚWIAT KADR Marta Zięba-Szklarska.
 
Udział jest bezpłatny.
ZAPRASZAMY!

dddddddddddddddddddddd

Polecamy i serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu z Krystyną Błocką-Sowińską, praktykiem mentorignu i konsultantką zarządzania, wiceprezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów (członka EMCC PL).

czytaj tu:

krystyna-blocka-sowinska-_-mentoring-2-199x300

aw1hz2uwmdeuanbnqdaxrdiyrue1lkuznky3njiw

Dzięki uprzejmości, zaangażowaniu i aktywności wielu ludzi „dobrej woli” 6 października 2016 w siedzibie Collegium Civitas zainicjował swoją działalność Klub Kobiet Mówiących Na Głos, Dobrym duchem, pomysłodawczynią, i jedną z „matek założycielek” jest Marzena Mazur członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów.

Klub Kobiet Mówiących na Głos to miejsce, otwarte dla wszystkich kobiet w którym można:

* zdobyć wiedzę i umiejętności dotyczące wystąpień publicznych
* nabrać pewności siebie i uwierzyć w swoje silne strony
* przejść pełny proces autocoachingu dzięki czemu łatwiej będzie ustalać własne cele i plany na przyszłość
* ćwiczyć występowanie publiczne w bezpiecznym, przyjaznym klubowym gronie
* poznać wspaniałe kobiety i nawiązać z nimi trwałe relacje
* mieć udział w tworzeniu unikalnej, apolitycznej społeczności kobiecej

W spotkaniach Klubu Kobiet Mówiących Na Głos biorą udział członkinie MSM pełniąc rolę mentorów dla wszystkich tych Pań, które chcą przygotować się do wygłoszenia mowy i potrzebują wsparcia. Więcej informacji znajdziecie Państwo na https://www.facebook.com/kobietymowiacenaglos

Spotkanie mentorów w ramach projektu Międzynarodowej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet dotyczące bezpieczeństwa. O rozwiązaniach systemowych bezpieczeństwa dyskutowali eksperci z różnych dziedzin min: dr Przemysław Ligenza (Fundacja Bezpieczeństwa Gospodarczego), Bogdan Węgrzynek (Prezes Zarządu Klastra Innowacyjnego Polska 3,0), Urszula Ciołeszyńska (Prezes Zarządu Fundacji AMBAS), Anna Smela (Platforma Bezpieczeństwa AMBAS), Anna Somorowska (Prezes Zarządu MSM).     img_20161020_161735img_20161019_150948

Międzynarodowe Stowarzyszenie Mentorów jako partner Międzynarodowej Sieci Przedsiębiorczości Kobiet jest współorganizatorem cyklu 10 spotkań dotyczących współpracy międzynarodowej. Spotkanie dotyczyło innowacji w skali światowej polskich firm prezentujących rozwiązania dla osób niepełnosprawnych i dysfunkcyjnych. Aktywny udział w spotkaniu wzięli: Angelika Jarosławska (Wiceprezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw), Przemysław Potakowski (prezes firmy MIGAM), Iwona Cichosz (Miss Świata Głuchych).img_20161019_154618img_20161019_155143img_20161019_160019img_20161019_150828img_20161019_151156img_20161019_150725

Prezes Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów Anna Somorowska, mentor firm rodzinnych wzięła czynny udział w prezentacji wyników Raportu o Firmach Rodzinnych jako firmach przyszłości. Prezentacja oraz nagrania dla telewizji miały miejsce w Narodowym Banku Polskim. Serdecznie gratulujemy Pani Prezes Katarzynie Gierczak-Grupińskiej, Prezes Zarządu Fundacji Firmy Rodzinne oraz jej wspaniałemu zespołowi tak Raportu jak prezentacji w Narodowym Banku Polskim.

RAPORT , RAPORT FILM , ZDJĘCIA PREMIERY W NBP

img_20161017_120648img_20161017_121411img_20161017_122142img_20161017_122144img_20161017_122208img_20161017_122221img_20161017_122243img_20161017_122249img_20161017_122308img_20161017_122558img_20161017_130236img_20161017_130303

Polacy-o-firmach-rodzinnych-2016-prezentacja

Zapraszamy na kolejny wieczór z Mentorem, Sylwestrem Słomskim, założycielem Akademii Relacji, trenerem Empatycznej Komunikacji (Porozumienie bez Przemocy, NVC).

Spotkanie odbedzie się w siedzibie MSM, ul. Bagatela 10 lok. 6, godz.18:00-20:00

Informacje o Akademii Relacji i Sylwestrze Słomskim znajdziecie Państwo na stronie: www.jak-rozmawiac.pl

Zapraszamy

 

Serdecznie dziekujemy Pani Małgorzacie Trybuszewskiej z Colegim Civitas za pomoc w organizacji wieczoru i za zdjęcia.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Mentorów wspólnie z Colegium Civitas zapraszają na „Wieczór z Mentorem” w dniu 16 czerwca 2016 roku w godz. 17-20 w auli Colegium Civitas PKiN.  Zapraszamy serdecznie członków, partnerów MSM oraz osoby zainteresowane mentoringiem na spotkanie z autorką i redaktor programu Strefa Szefa radia TOK FM Panią Marzeną Mazur. To wyjątkowe wydarzenie i możliwość rozmowy z Mentorem. Wstęp wolny.

Marzena Mazur

Doktor psychologii (UW), psycholog biznesu, negocjatorka, mentorka i doradca wyższej kadry menedżerskiej. Praktyk biznesu z 15-letnim doświadczeniem menedżerskim. Pasjonatka eksperymentów psychologicznych i mechanizmów rządzących ludzkimi zachowaniami. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów i Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Prowadzi programy mentoringowe dla wyższej kadry zarządzającej, projektuje i wdraża systemy rozwojowe w firmach. Od 2000 roku pracuje jako mentorka i doradczyni biznesowa. Mówczyni konferencyjna i trenerka biznesu, specjalizuje się w korporacyjnych mechanizmach psychologicznych, negocjacjach, rozwiązywaniu konfliktów i rozwoju zawodowym wyższej kadry menedżerskiej. W 2011 została prezydentem polskiego oddziału International Institute of Coaching and Mentoring. Od 2009 współpracuje z Radiem TOK FM prowadząc autorskie audycje, najpierw „Na własnej skórze”, a od 2011 roku „Strefę Szefa” – pierwszą na polskim rynku audycję o zarządzaniu. Występuje jako ekspert w programach telewizyjnych, jest autorką artykułów naukowych i kilkudziesięciu publikacji w prasie branżowej i codziennej.

Rozwojowo z uśmiechem

Piątkowe późne popołudnie. Grupa zmęczonych trudnym tygodniem osób zbiera się

wokół stołu na pierwszym z serii warsztatów prowadzonych przez członków MSM w

ramach prezentacji kompetencji i wymiany wiedzy. Rozmawiamy o planowaniu

własnego rozwoju. Zadaję kolejne pytania, proponuję krótkie, indywidualne zadania.

Pojawiają się barwne rysunki, kolorowe listy marzeń i…uśmiechy na twarzach oraz

blask w spojrzeniach :) . Rozmawiamy o przemyśleniach, o tym jak każdy z nas myśli

o sobie, o swoim rozwoju i realizacji marzeń. Przy okazji prezentuję narzędzia, które

mogą być przydatne w działalności mentorów – i dla nich samych, i w pracy z

mentees. Okazuje się, że część narzędzi jest dobrze znana ale…korzystamy z nich

w inny sposób. I tu kolejna okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji o różnych

punktach widzenia.

Po ponad dwóch godzinach wychodzimy z większą energią i szerszym uśmiechem.

Sądząc po minach i komentarzach tych, którzy byli, żałować powinni ci, którzy nie

dotarli…

Zapraszamy na kolejne warsztaty. Informacje na naszej stronie www, w zakładce „Wydarzenia”.

Z życzeniami dużej frajdy z rozwoju własnego i z towarzyszenia w rozwoju innym

Agnieszka M. Staroń

coach, trener, mentor

www.maga-consulting.pl, www.PrzyjaznyCoaching.pl

18.03.16 #1

18.03.16 #2

18.03.16 #3

  Drodzy Członkowie i Sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów,

Zapraszamy  18 marca 2016 roku o godz. 17.30 – 20.00 na  kolejne w tym roku spotkanie edukacyjno – rozwojowe, które poprowadzi Agnieszka Staroń. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów ul. Bagatela 10 / 6.

Zaproszenie-MSM-18-marca-2016
Zapraszamy 25 lutego 2016 roku o godz. 17.30 – 20.00 na pierwsze w tym roku spotkanie edukacyjno – rozwojowe, które poprowadzi Aureliusz Leżeński. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów ul. Bagatela 10 / 6.

Zaproszenie-MSM-25-lutego-2016

W roku 2018:

7 grudnia miało miejsce spotkanie warsztatowe o pożytkach z pisania, które poprowadziła Krystyna Błocka-Sowińska a co było w programie, część wykładowa prowadzona przez Edyta Niewińska / pisarka, autorka trzech powieści „Kosowo”, „Levante” i „Pod powierzchnią” oraz mentorkę literacką opowiedziała o urokach życia w Andaluzji i jej magicznych zakątkach, przekonała Nas o tym, że warto pisać – nie tylko dla siebie samego, ale też dla swojego biznesu. Było o radzeniu sobie z obiekcjami, jak zwalczyć przeciwności i blokady pisarskie oraz jak wytrwać do końca.

Spotkanie zakończyliśmy pytaniami do pisarki oraz rozmowami kuluarowymi.

O naszej prelegentce; Edyta Niewińska / pisarka, socjolog sztuki, trenerka międzynarodowych organizacji pozarządowych w zakresie praw człowieka. Na stałe mieszka w Andaluzji. Ćwiczy jogę, chodzi po górach, uczy pisania i prowadzi podcast.

Jej debiutancka powieść „Kosowo” (Mademesis, 2012) została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytykę, zyskując miano portretu własnego współczesnych trzydziestolatków. Opowiadanie „One night stand” opublikowane w tomie „Bookopen. Bo po trzydziestce wiele się zmienia” (Nowy Świat, 2013) ugruntowało jej pozycję jako autorki psychologicznych opowieści pełnych prostych, tnących głęboko jak skalpel zdań. Kolejna książka „Levante” (BookFlow, 2015) przyniosła pisarce popularność jako specjalistce od trudnych tematów. Związki międzyludzkie, seksualność, trudne wybory życiowe, lęki trzydziestolatków, poszukiwanie siebie, własnej tożsamości i utraconego czasu – wyzwania pokolenia po transformacji Niewińska opisuje z odwagą i bezkompromisowo.

http://edytaniewinska.com/

Nagranie, w którym mówię otwarcie dlaczego zdecydowałam się opowiedzieć swoją własną historię w powieści: https://youtu.be/4kKDG5AC-_s

Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w tworzeniu forum wymiany poglądów, wiedzy oraz doświadczeń w zakresie nowych trendów w zarządzaniu kapitałem ludzkim – w trakcie II edycji konferencji naukowej „Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu”.

Spotkanie ma służyć przede wszystkim budowaniu kontaktów i współpracy między środowiskiem naukowym i praktykami specjalizującymi się w problematyce HRM.

Czy dalszy rozwój w obranych przez organizacje kierunkach będzie możliwy? Czego nadal potrzebujemy? Które z elementów i praktyk HRM w przeszłości okazały się skuteczne, a które zawiodły i dlaczego? Jakie nowe działania są oczekiwane?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście.
Reprezentanci świata nauki przedstawią wyniki własnych badań i przekażą rekomendacje. Praktycy ze świata gospodarki zaprezentują zaś tematy, nad którym aktualnie pracują, a także problemy wymagające rozwiązania.

Więcej informacji, a także formularz zgłoszeniowy można odnaleźć na stronie: www.konferencje.vizja.pl/przyszlosc-hr-2018

Partnerem strategicznym konferencji jest marka Pracuj.pl.

O tym, że mentoring przeżywa renesans, rozmawia w Radiu TOK FM Marzena Mazur z Kaliną Grelą i Robertem Łężakiem.

Posłuchaj – tutaj.

Konferencja SUPER M to wyjątkowa okazja spotkania z najwyższej klasy specjalistami mentoringu w Polsce i na świecie. Gościem specjalnym jest prof. David Clutterbuck, guru mentoringu i jego niestrudzony promotor, współzałożyciel i Ambasador Specjalny European Mentoring and Coaching Council.

Konferencja ma charakter jubileuszowy – EMCC obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia.

Zaprezentujemy mentoring jako uniwersalne narzędzie rozwoju osobistego i organizacyjnego w makro i mikro skali, w korporacji i w firmie rodzinnej, w biznesie i w sztuce. Omówimy, jak zapewnić sukces mentoringu. Skupimy się na procesie, przygotowaniu mentora oraz motywacji mentee.

Oferujemy:

 • 3 unikatowe wykłady,
 • panel dyskusyjny,
 • 12 warsztatów do wyboru,
 • 20 prelegentów,
 • 5 sesji networkingowych,
 • 200 uczestników,
 • kiermasz literatury branżowej,
 • konkurs z cennymi nagrodami.

Całość odbędzie się w przyjaznej atmosferze na VII piętrze Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Dogodny dojazd (15 minut z centrum – SKM, autobus, bus z lotniska).

Moderatorem całodniowego wydarzenia będzie Dorota Warakomska. Wykład prof. Clutterbucka bedzie tłumaczony. Mozliwość wykupienia lunchu w hotelu.

* Możliwość wykupienia biletu PREMIUM z uroczystą kolacją z Gościem Specjalnym.
** Dla członków EMCC Poland super korzystne zniżki. Dowiedz się więcej o członkostwie na naszej stronie.
*** Nie wahaj się, zarezerwuj sobie miejsce w cenie START (do 15.09.2017)

20900698_1414777058576163_2248423325158073565_o

BĄDŹ SUPER M!

Super M – czytaj tutaj.

Kolejna edycja Akademii MentoraKolejna edycja Akademii Mentora

Przyjmujemy zgłoszenia na uczestników, drugiej już edycji AKADEMII MENTORA.

Ruszamy w październiku: I moduł 14-15.10  W sumie cztery moduły, pięciu mentorów, 64 godziny interesujących, praktycznych zajęć i warsztatów a wszystko zakończone certyfikatami: Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów; Grone-Schulen Niedersachsen i EMCC.  

Szczegóły na naszej stronie oraz na Facebook – tutaj.

W dniu 6 czerwca 2017 Walne Zebranie członków Stowarzyszenia dokonało zmian w składzie Zarządu MSM. I tak: rezygnację z dotychczasowych stanowisk złożyli: Anna Somorowska oraz Leszek Miłosz (oboje następnie wybrani na członków Komisji Rewizyjnej); na funkcję prezesa Zarządu została wybrana jednomyślnie Krystyna Błocka – Sowińska, dotychczasowa wiceprezes Zarządu; na dwie brakujące funkcje (zebranie postanowiło nie zmieniać liczby członków Zarządu) wybrano Adriannę Połczyńską oraz Romana Lerchera a pełny skład czteroosobowego Zarządu uzupełnia dotychczasowa wiceprezes – Anna Block. Do trzyosobowego składu Komisji Rewizyjnej dokooptowano Anetę Hellberg.

Na pierwszym posiedzeniu Zarządu jednym z najważniejszych zadań było ustalenie planu działania Stowarzyszenia – harmonogram przedsięwzięć do końca bieżącego roku już wkrótce na nowej stronie „Co przed nami…„.

easter-e1427190346683
 
Drodzy Członkowie i Sympatycy
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie przedświąteczne, które odbędzie się 13 kwietnia 2017 r. w naszej siedzibie (Bagatela 10 lok. 6) o godz. 17.30.
 
Zgodnie z tradycją, prosimy o wkład na stół w postaci ciast, owoców, itp.
Prosimy o potwierdzenie obecności tych którzy dotąd się nie zdeklarowali najpóźniej
do wtorku 11.04 na adres e-mailowy lub telefonicznie do Krystyny Błockiej
Gdyby ktoś z Was chciał przyprowadzić potencjalnego kandydata na członka MSM-
 
Zapraszamy.
Zarząd MSM
 
 

Wystartowała Akademia Mentora.
To były dwa dni świetnej pracy, mądrych refleksji, dzielenia się wiedzą. Jakie to budujące być wśród ludzi, którzy mają gotowość „oddania tego co otrzymali”, czują podobnie i dla których etyka, wartości, reputacja, maja znaczenie. Wszyscy doświadczyliśmy, że prawdą jest, że mentoring to relacja, w której zarówno daje się jak i otrzymuje.

Następna edycja Akademii ruszy jesienią.

20170304_152457

 
Międzynarodowe Stowarzyszenie Mentorów zyskało nowego partnera! :-)
Z ogromną przyjemnością informujemy, że odtąd wspierać nas będzie – Akademia Relacji, założona przez Sylwestra Słomskiego.
 
O firmie:
 
Sylwester Słomski twórca Akademii Relacji, od 4 lat prowadzi warsztaty komunikacji międzyludzkiej – Języka Porozumienia dla osób indywidualnych (również dla par), firm, urzędów i organizacji. W szkoleniach wzięło udział ponad 300 osób. Doświadczenie z zakresu NVC – Porozumienie Bez Przemocy czerpał m.in. od: Miki Kashtan, Sarah Peyton, Agnieszka Pietlicka, Anders Hedén Ädel, Jasper Rycker. W ramach Uniwersytetu Warszawskiego Otwartego ukończył oba kursy kompetencji trenerskich Train The Trainer cz. I oraz II – zaawansowane techniki prowadzenia szkoleń z elementami coachingu grupowego. Programy i audycje z Sylwestrem Słomskim ukazały się w TVP, Polskim Radiu, Porozmawiajmy TV, radiu WNET.
 
aw1hz2uwmdiucg5nqdaxrdi5mtm0ljhcqkjcrkyw
sylwester-slomski-akademia-relacji

SZANOWNI PAŃSTWO!

3 marca startujemy z Akademią Mentora!

Wiosenna edycja obejmuje 4 moduły prowadzone przez 5 mentorów. 

Akademia jest w formule otwartej, mamy jeszcze kilka wolnych miejsc! 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, programem merytorycznym oraz do udziału w Akademii.

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować do Pani Krystyny Błockiej : krystynablocka@mentorsassociation.org

oferta_msm_dates-1

oferta_msm_dates_v2-2

oferta_msm_dates-3

oferta_msm_dates-4

oferta_msm_dates-5

Szanowni Członkowie!

W tym roku EMCC International, nasz PARTNER obchodzi 25-lecie istnienia. Pogratulujmy sobie przynależności do tak szacownej, trwale wpisanej w krajobraz branży coachingu i mentoringu organizacji!

EMCC jest jednym z patronów merytorycznych VIII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu org. przez dr Lidię Czarkowską z Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego. Od lat impreza ta – unikatowa w Polsce ze względu m.in. na promowanie coachingu opartego o dowody naukowe i doskonałe materiały pokonferencyjne – gromadzi ekspertów i doświadczonych coachów polskich. W tym roku VIII Konferencja odbędzie się w dn. 17-19.03. w siedzibie uczelni na Jagielońskiej.

Zniżki na konferencję ALK dla członków EMCC są duuuże :-)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji oraz do skorzystania z rabatu.

aw1hz2uwmdeuanbnqdaxrdi3n0jeljbcoda3rdiw

To już trzecie spotkanie szkoleniowe NVC z zasad skutecznego porozumiewania się, które prowadzi Sylwester Słomski. Serdecznie zapraszamy stałych i nowych gości :) 

szkolenie2

W poniedziałek spotykamy się o 17.30 w sali numer 57 przy ul. Pawiej 55 (parter, wejście główne Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania).

Gdyby ktoś z Państwa miał problemy ze znalezieniem sali proszę pytać o spotkanie z Sypniewską.

Do zobaczenia!

attention-7Szanowni Państwo!

Dziś drugie spotkanie szkoleniowe z Sylwestrem Słomskim rozpocznie się chwilę wcześniej.

 

 

Zapraszamy Państwa na godzinę 17.30, ul. Nowy Świat 27 lok.2.

szkolenie

Szanowni Państwo,
pragniemy potwierdzić dzisiejsze, PIERWSZE spotkanie szkoleniowe NVC z zasad skutecznego porozumiewania się z Panem Sylwestrem Słomskim.
 
Zapraszamy Państwa na godzinę 18.00, ul. Nowy Świat 27 lok. 2 (w bramie). 
 

attention-7

UWAGA! Nabór na szkolenie NVC z Sylwestrem Słomskim dalej trwa. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 22 stycznia.

Informujemy, że nastąpiła zmiana terminów, szkolenie rozpocznie się TYDZIEŃ PÓŹNIEJ , 23.01.2017 r.

AKTUALNE TERMINY SPOTKAŃ : 23.01 , 30.01 , 6.02 , 27.02 , 6.03 , 12.03.2017 r.

W roku 2016:

Szanowni Członkowie, 

przedstawiam Państwu program i terminy szkolenia NVC z zasad skutecznego porozumiewania z Panem Sylwestrem Słomskim.

Szkolenia odbędą się w dniach: 

16.01.2017 r, 23.01, 30.01, 6.02, 13.02 i 20.02.2017 r w godzinach 18.00 – 21.00.

Aby potwierdzić swój udział i zarezerwować miejsce na szkoleniu, konieczny jest kontakt e-mail (kblocka@gmail.com lub zuzanna_halabuda@o2.pl) oraz przedpłata w kwocie 50 zł. 

PROGRAM SZKOLENIA

 • korzystanie z Języka Porozumienia NVC – opartego o powszechne potrzeby;
 • umiejętności budowania porozumienia niezależnie od „trudnych” słów rozmówcy
 • umiejętność szczerego wyrażania siebie bez krytykowania i obwiniania drugiej strony;
 • rozpoznawanie pseudouczuć, osądów i żądań i sposobu ich zmiany w Języku Porozumienia 

Omówienie zagadnienia

 • aktywne słuchanie, empatia
 • 4 powszechne błędy w komunikacji, gadzi mózg, 3xF i nawyki
 • Założenia Języka Porozumienia
 • 4 kroki empatycznej komunikacji: obserwacja/ocena, interpretacje, osądy, emocje/pseudouczucia, powszechne potrzeby/strategie, drogi realizacji , prośba/żądanie
 • Sytuacje konfliktowe

MSM jako Członek EMCC (European Mentoring and Coaching Council) otrzymało możliwość wzięcia udziału w dwóch konferencjach EMCC w cenie jednej! Serdecznie zapraszamy Członków Stowarzyszenia do skorzystania z oferty.

 
Oferta ważna do 7 stycznia 2017
nnnnnnnnnnn

 

 
sw-6
Spotkanie Wigilijne zostało przesunięte na styczeń 2017 r. i będzie Spotkaniem Noworocznym dla Członków i Sympatyków. O terminie poinformujemy wkrótce.
 
______________________________________________________________
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów jak i sympatyków na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Bagatela 10 lok.6 Warszawa). Prosimy o potwierdzenie przybycia.

wallpapers201112christmas-gifts-for-kids-wallpaper-moodchristmas

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA!
Świąteczny czas sprawia, że nasze serca otwierają się szerzej na potrzebujących. W ubiegłym roku z inicjatywy Członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów, Pani Teresy Pawłowskiej, także Członka Lions Club Warszawa-Centrum, została zorganizowana zbiórka rzeczy (ubrania, sprzęty domowe, meble) dla ośrodka KARAN. Akcja spotkała się z dużym odzewem i bardzo dziękujemy w imieniu podopiecznych za okazane wsparcie i dary.

W tym roku chcemy wspomóc Dom Małych Dzieci w woj.lubelskim. OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ SPOŁECZNĄ! Potrzebne są środki czystości, kosmetyki dla dzieci, szampony, płyny do kąpieli, nawilżane chusteczki, kremy na odparzenia (sudocrem), pampersy rozmiar 3,4,5, kaszki, herbatki itp. Potrzeby są OGROMNE a dzieciaki są małe. Pomysłodawcą i koordynatorem zbiórki jest Teresa Pawłowska Członek MSM.

Kontakt tel 513 172 582
Zapraszamy i zachęcamy, niech te święta będą radosne dla wszystkich! 

 bez-tytulu
 
Serdecznie zapraszamy Członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów na debatę w ramach projektu e-BRIDGE, w partnerstwie z Międzynarodową Siecią Przedsiębiorczości Kobiet.
28.11.2016 (poniedziałek) o godzinie 15.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej (Krakowskie Przedmieście 66) odbędzie się spotkanie, tematem będą: ,,Nowe technologie komunikacyjne we współpracy międzynarodowej„. Prezentację poprowadzi Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw
oraz Międzynarodowa Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.
 
Udział jest bezpłatny.
ZAPRASZAMY!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA MENTORÓW na Walne Zebranie 18 listopada (piątek) na godz. 18.00

(Warszawa Ul. Bagatela 10 lok. 6).

 

Prosimy wszystkich Członków o przybycie oraz przygotowanie propozycji działań na 2017 rok.

hhh


Serdecznie zapraszamy Członków Stowarzyszenia jak również sympatyków na nieodpłatną konferencję podsumowującą projekt e-BRIDGE, która odbędzie się 14 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej – Warszawa, Krakowskie Przedmieście 66.
Rekomendujemy uczestnictwo w tym wydarzeniu, z uwagi na zakres tematyczny, przestrzeń do współpracy jak również tworzenie naszego wizerunku jako aktywnej organizacji.

 
W celu potwierdzenia przybycia, prosimy o bezpłatną rejestrację na stronie ambas.org
__program-spotkania-14-11-laboratorium-innowacjii-we-wspolpracy-miedzynarodowej-2
 
hhh
 
 
Serdecznie zapraszamy Członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów na debatę w ramach projektu e-BRIDGE, w partnerstwie z Międzynarodową Siecią Przedsiębiorczości Kobiet.
09.11.2016 (środa) o godzinie 15.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej (Krakowskie Przedmieście 66) odbędzie się spotkanie, tematem będą: ,,Perspektywy rynku pracy i propozycje dla polityki zagranicznej oraz współpracy rozwojowej”. Prezentację poprowadzi ŚWIAT KADR Marta Zięba-Szklarska.
 
Udział jest bezpłatny.
ZAPRASZAMY!

dddddddddddddddddddddd

Polecamy i serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu z Krystyną Błocką-Sowińską, praktykiem mentorignu i konsultantką zarządzania, wiceprezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów (członka EMCC PL).

czytaj tu:

krystyna-blocka-sowinska-_-mentoring-2-199x300

aw1hz2uwmdeuanbnqdaxrdiyrue1lkuznky3njiw

Dzięki uprzejmości, zaangażowaniu i aktywności wielu ludzi „dobrej woli” 6 października 2016 w siedzibie Collegium Civitas zainicjował swoją działalność Klub Kobiet Mówiących Na Głos, Dobrym duchem, pomysłodawczynią, i jedną z „matek założycielek” jest Marzena Mazur członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów.

Klub Kobiet Mówiących na Głos to miejsce, otwarte dla wszystkich kobiet w którym można:

* zdobyć wiedzę i umiejętności dotyczące wystąpień publicznych
* nabrać pewności siebie i uwierzyć w swoje silne strony
* przejść pełny proces autocoachingu dzięki czemu łatwiej będzie ustalać własne cele i plany na przyszłość
* ćwiczyć występowanie publiczne w bezpiecznym, przyjaznym klubowym gronie
* poznać wspaniałe kobiety i nawiązać z nimi trwałe relacje
* mieć udział w tworzeniu unikalnej, apolitycznej społeczności kobiecej

W spotkaniach Klubu Kobiet Mówiących Na Głos biorą udział członkinie MSM pełniąc rolę mentorów dla wszystkich tych Pań, które chcą przygotować się do wygłoszenia mowy i potrzebują wsparcia. Więcej informacji znajdziecie Państwo na https://www.facebook.com/kobietymowiacenaglos

Spotkanie mentorów w ramach projektu Międzynarodowej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet dotyczące bezpieczeństwa. O rozwiązaniach systemowych bezpieczeństwa dyskutowali eksperci z różnych dziedzin min: dr Przemysław Ligenza (Fundacja Bezpieczeństwa Gospodarczego), Bogdan Węgrzynek (Prezes Zarządu Klastra Innowacyjnego Polska 3,0), Urszula Ciołeszyńska (Prezes Zarządu Fundacji AMBAS), Anna Smela (Platforma Bezpieczeństwa AMBAS), Anna Somorowska (Prezes Zarządu MSM).     img_20161020_161735img_20161019_150948

Międzynarodowe Stowarzyszenie Mentorów jako partner Międzynarodowej Sieci Przedsiębiorczości Kobiet jest współorganizatorem cyklu 10 spotkań dotyczących współpracy międzynarodowej. Spotkanie dotyczyło innowacji w skali światowej polskich firm prezentujących rozwiązania dla osób niepełnosprawnych i dysfunkcyjnych. Aktywny udział w spotkaniu wzięli: Angelika Jarosławska (Wiceprezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw), Przemysław Potakowski (prezes firmy MIGAM), Iwona Cichosz (Miss Świata Głuchych).img_20161019_154618img_20161019_155143img_20161019_160019img_20161019_150828img_20161019_151156img_20161019_150725

Prezes Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów Anna Somorowska, mentor firm rodzinnych wzięła czynny udział w prezentacji wyników Raportu o Firmach Rodzinnych jako firmach przyszłości. Prezentacja oraz nagrania dla telewizji miały miejsce w Narodowym Banku Polskim. Serdecznie gratulujemy Pani Prezes Katarzynie Gierczak-Grupińskiej, Prezes Zarządu Fundacji Firmy Rodzinne oraz jej wspaniałemu zespołowi tak Raportu jak prezentacji w Narodowym Banku Polskim.

RAPORT , RAPORT FILM , ZDJĘCIA PREMIERY W NBP

img_20161017_120648img_20161017_121411img_20161017_122142img_20161017_122144img_20161017_122208img_20161017_122221img_20161017_122243img_20161017_122249img_20161017_122308img_20161017_122558img_20161017_130236img_20161017_130303

Polacy-o-firmach-rodzinnych-2016-prezentacja

Zapraszamy na kolejny wieczór z Mentorem, Sylwestrem Słomskim, założycielem Akademii Relacji, trenerem Empatycznej Komunikacji (Porozumienie bez Przemocy, NVC).

Spotkanie odbedzie się w siedzibie MSM, ul. Bagatela 10 lok. 6, godz.18:00-20:00

Informacje o Akademii Relacji i Sylwestrze Słomskim znajdziecie Państwo na stronie: www.jak-rozmawiac.pl

Zapraszamy

 

Serdecznie dziekujemy Pani Małgorzacie Trybuszewskiej z Colegim Civitas za pomoc w organizacji wieczoru i za zdjęcia.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Mentorów wspólnie z Colegium Civitas zapraszają na „Wieczór z Mentorem” w dniu 16 czerwca 2016 roku w godz. 17-20 w auli Colegium Civitas PKiN.  Zapraszamy serdecznie członków, partnerów MSM oraz osoby zainteresowane mentoringiem na spotkanie z autorką i redaktor programu Strefa Szefa radia TOK FM Panią Marzeną Mazur. To wyjątkowe wydarzenie i możliwość rozmowy z Mentorem. Wstęp wolny.

Marzena Mazur

Doktor psychologii (UW), psycholog biznesu, negocjatorka, mentorka i doradca wyższej kadry menedżerskiej. Praktyk biznesu z 15-letnim doświadczeniem menedżerskim. Pasjonatka eksperymentów psychologicznych i mechanizmów rządzących ludzkimi zachowaniami. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów i Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Prowadzi programy mentoringowe dla wyższej kadry zarządzającej, projektuje i wdraża systemy rozwojowe w firmach. Od 2000 roku pracuje jako mentorka i doradczyni biznesowa. Mówczyni konferencyjna i trenerka biznesu, specjalizuje się w korporacyjnych mechanizmach psychologicznych, negocjacjach, rozwiązywaniu konfliktów i rozwoju zawodowym wyższej kadry menedżerskiej. W 2011 została prezydentem polskiego oddziału International Institute of Coaching and Mentoring. Od 2009 współpracuje z Radiem TOK FM prowadząc autorskie audycje, najpierw „Na własnej skórze”, a od 2011 roku „Strefę Szefa” – pierwszą na polskim rynku audycję o zarządzaniu. Występuje jako ekspert w programach telewizyjnych, jest autorką artykułów naukowych i kilkudziesięciu publikacji w prasie branżowej i codziennej.

Rozwojowo z uśmiechem

Piątkowe późne popołudnie. Grupa zmęczonych trudnym tygodniem osób zbiera się

wokół stołu na pierwszym z serii warsztatów prowadzonych przez członków MSM w

ramach prezentacji kompetencji i wymiany wiedzy. Rozmawiamy o planowaniu

własnego rozwoju. Zadaję kolejne pytania, proponuję krótkie, indywidualne zadania.

Pojawiają się barwne rysunki, kolorowe listy marzeń i…uśmiechy na twarzach oraz

blask w spojrzeniach :) . Rozmawiamy o przemyśleniach, o tym jak każdy z nas myśli

o sobie, o swoim rozwoju i realizacji marzeń. Przy okazji prezentuję narzędzia, które

mogą być przydatne w działalności mentorów – i dla nich samych, i w pracy z

mentees. Okazuje się, że część narzędzi jest dobrze znana ale…korzystamy z nich

w inny sposób. I tu kolejna okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji o różnych

punktach widzenia.

Po ponad dwóch godzinach wychodzimy z większą energią i szerszym uśmiechem.

Sądząc po minach i komentarzach tych, którzy byli, żałować powinni ci, którzy nie

dotarli…

Zapraszamy na kolejne warsztaty. Informacje na naszej stronie www, w zakładce „Wydarzenia”.

Z życzeniami dużej frajdy z rozwoju własnego i z towarzyszenia w rozwoju innym

Agnieszka M. Staroń

coach, trener, mentor

www.maga-consulting.pl, www.PrzyjaznyCoaching.pl

18.03.16 #1

18.03.16 #2

18.03.16 #3

  Drodzy Członkowie i Sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów,

Zapraszamy  18 marca 2016 roku o godz. 17.30 – 20.00 na  kolejne w tym roku spotkanie edukacyjno – rozwojowe, które poprowadzi Agnieszka Staroń. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów ul. Bagatela 10 / 6.

Zaproszenie-MSM-18-marca-2016
Zapraszamy 25 lutego 2016 roku o godz. 17.30 – 20.00 na pierwsze w tym roku spotkanie edukacyjno – rozwojowe, które poprowadzi Aureliusz Leżeński. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów ul. Bagatela 10 / 6.

Zaproszenie-MSM-25-lutego-2016